Pohjalaisen arkisto

Sedusta joulukuussa 2018 valmistuneet

  • Ilkka-Pohjalainen
Jaa artikkeli

Sedu Jurva

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Kuva-artesaani: Honkaniemi Karoliina, Laihia; Koivula Katariina, Kurikka.

Sedu Kurikka

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: Rahkonen Mira, Kurikka.

Puualan perustutkinto, puuseppä: Koivulampi Toni, Kauhajoki.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja: Koivuporras Tuomas, Kurikka; Rantala Oskari, Kurikka.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja: Niemi Henna, Kurikka; Vähä-Karvia Jere, Kurikka.

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, elektroniikka-asentaja: Rinta-Kyttä Mikko, Ilmajoki.

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja: Koivumäki Suvi, Isojoki; Torvinen Inka, Kauhajoki.

Sedu Lapua

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja: Vuotila Antti, Seinäjoki.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja ja automaatioasentaja: Haapa-aho Topias, Alajärvi; Härkönen Juho-Veeti, Kauhava; Kuusisaari Ville, Lapua.

Sedu Rengonharju

Kuljetusalan ammattitutkinto: Nummijoki Marko.

Sedu Seinäjoki, Kirkkokatu

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja: Niemistö Seliina, Kurikka; Tyystälä Irina, Seinäjoki; Ylinen Annukka, Seinäjoki.

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti: Kujanpää Eena, Ilmajoki; Laurinen Suvituuli, Seinäjoki; Mäki-Pollari Teemu, Kuortane.

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari: Muurimäki Jasu, Seinäjoki.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja: Sulkakoski Konsta, Seinäjoki.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja.

Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala: Hakala Heidi, Jalasjärvi; Kivisaari Ellinoora, Alavus; Koskela Arttu, Seinäjoki; Lehtovaara Sari, Jalasjärvi; Porkkus Katri, Seinäjoki; Riippi Janina, Teuva; Saltbacka Tiina, Seinäjoki.

Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Ala-Varvi Katariina, Ilmajoki; Hakola Laura, Ähtäri; Haukkala Maiju, Seinäjoki; Jaakkola Aliisa, Seinäjoki; Järvinen Milla-Eerika, Seinäjoki; Kojola Eveliina, Seinäjoki; Lakso Petra, Seinäjoki; Mörönen Melisa, Vaasa; Nyrhinen Nea, Ilmajoki; Pallaspuro Jasmin, Seinäjoki; Peltokangas Jere, Evijärvi.

Vammaistyön osaamisala: Rintamäki Ella, Kauhava.

Vanhustyön osaamisala: Siirtola Sirkka, Seinäjoki.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja: Vaitovaara Niko, Seinäjoki.

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja: Porthan Samu, Seinäjoki.

Sedu Seinäjoki, Koulukatu

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi: Kujanpää Eeli, Ilmajoki (kaksoistutkinto); Kukkamäki Nea, Seinäjoki; Kurkimäki Emmi, Seinäjoki (kaksoistutkinto); Luhtanen Mikael, Seinäjoki (kaksoistutkinto); Marttila Nina, Seinäjoki (kaksoistutkinto); Mikkilä Minttu, Seinäjoki; Näykki Santeri, Seinäjoki; Ojanperä Terhi, Seinäjoki; Orhanen Jimi, Kurikka; Siirtola Janne, Seinäjoki; Ylä-Peräinen Tero, Seinäjoki.

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi: Mäki Joni, Kauhava; Nyman Emil, Seinäjoki.

Sedu Seinäjoki, Rastaantaival

Johtamisen erikoisammattitutkinto: Järvi Kirsi, Kauhava; Palenius Kirsi, Isokyrö; Vakkila Janne, Seinäjoki.

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto: Pirhonen Kristiina, Seinäjoki; Selkomaa Eliisa, Seinäjoki.

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja: Myllykoski Markku, Seinäjoki.

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, kodinhuoltaja: Kojola Satu, Kauhava.

Laitoshuoltajan ammattitutkinto: Hamari Danjeela, Lapua; Kuronen Piia, Seinäjoki; Niemi Mirja, Seinäjoki; Saltbacka Sari, Seinäjoki; Uusi-Kyyny Tarja, Kauhajoki.

Liiketalouden perustutkinto, Asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala: Haapamäki Tytti, Seinäjoki; Kallio Anette, Seinäjoki; Svärd Joni, Seinäjoki; Vainio Katriina, Seinäjoki.

Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Hautamäki Timo, Alavus; Mäkinen Tomi, Seinäjoki; Männikkö Johanna, Vimpeli; Peltomäki Miia, Alajärvi; Tuomaala Juho, Seinäjoki.

Sihteerin ammattitutkinto: Jabary Mirwais, Seinäjoki; Rusila Tuuli-Johanna, Ähtäri.

Tekniikan erikoisammattitutkinto: Luhtala Sami, Laihia; Santala Soile, Kauhajoki; Yli-Koski-Ollila Nina, Kauhajoki.

Teollisuusalojen työnjohdon erikoisammattitutkinto: Lintala Tapio, Isokyrö.

Yrittäjän ammattitutkinto, Yritystoiminnan suunnittelun ja käynnistämisen osaamisala: Ahmed Kamran, Helsinki; Ayodele Oluseun, Vaasa; Domie Philip, Jyväskylä; Folorunsho Mojeed, Vaasa; Irikefe Emuraishe-Mosilily, Tampere.

Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto: Puska Anna, Kauhajoki.

Sedu Seinäjoki, Törnäväntie

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja: Laitinen Lauri, Vaasa.

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja: Pakkala Reetta, Kauhajoki; Roumio Ella, Seinäjoki; Ruohonen Henna, Seinäjoki; Sippola Suvi, Seinäjoki.

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, rooli- ja teatteripuvustus, artesaani: Takala Petra, Ilmajoki.

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, tekstiiliala, artesaani: Lähdes Sirpa, Seinäjoki.

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori: Kapanen Anna, Seinäjoki.

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija: Kärki Iida-Maria, Seinäjoki; Latva-Hakuni Liinu, Seinäjoki.

Sedu Ähtäri, Koulutie

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala, lähihoitaja: Raatikainen Roosa Maria, Alavus; Tupala Veera, Ähtäri.

Sedu Ähtäri, Tuomarniementie

Bioenergia-alan ammattitutkinto; Jalava Kari, Seinäjoki.

Mainos (sisältö jatkuu alla)

Mainos päättyy

Mainos (sisältö jatkuu alla)

Mainos päättyy

Kommentoi

Kommentoidaksesi sinun tulee olla kirjautuneena Facebookiin

    Jaa artikkeli