80-lu­vul­ta asti toi­mi­nut Tör­nä­vän­tien huol­to­ase­ma pu­re­taan am­mat­ti­kou­lun ra­ken­nus­töi­den tieltä – ”Sääli tälle alueel­le, että täl­lai­nen pal­ve­lu­muo­to lo­pe­te­taan täältä”

Yrittäjä Juhani Varjamon (oik.) mukaan Posti tiedusteli pari viikkoa sitten, olisiko huoltamolla ollut tilaa pakettiautomaatille. – Sanoin, että nyt on tämmönen tilanne, Varjamo sanoo. Kuvassa myös huoltamon työntekijä Mika Mäkelä. KUVA: TOMI KOSONEN
Yrittäjä Juhani Varjamon (oik.) mukaan Posti tiedusteli pari viikkoa sitten, olisiko huoltamolla ollut tilaa pakettiautomaatille. – Sanoin, että nyt on tämmönen tilanne, Varjamo sanoo. Kuvassa myös huoltamon työntekijä Mika Mäkelä.

Syystarjous, Sinulle!

Ilkka-Pohjalainen Digin ensimmäiset _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus sovelluksessa ja verkkosivuilla Näköislehdet ja arkisto Podcastit, galleriat ja live-lähetykset Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit, koulutukset ja tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä