TULOKSIA

Jalkapalloliiga

HJK-HIFK 2-1 (2-1)

2. Alfredo José Morelos 1-0, 5. Esa Terävä 1-1, 11. Nnamdi Oduamadi 2-1.

Yleisöä: 10 500.

HJK 11 8 2 1 23-10 26

IFK Mariehamn 11 7 2 2 11-6 23

KuPS 10 5 1 4 14-10 16

PS Kemi 8 4 2 2 9-6 14

RoPS 9 3 3 3 10-10 12

Ilves 8 4 0 4 8-8 12

Inter 10 3 2 5 10-14 11

SJK 10 3 2 5 5-12 11

VPS 9 3 1 5 7-11 10

FC Lahti 9 2 3 4 11-12 9

HIFK 10 2 3 5 12-15 9

PK-35 Vantaa 11 2 3 6 12-18 9

Seuraavat ottelut: 28. 5. FC Lahti-PK-35 Vantaa, Inter-PS Kemi, RoPS-SJK,

Helsinki

Palloliiton Respect Ball -gaalassa palkitut:

Vuoden pelaaja, miehet: Lukas Hradecky.

Respect-palkinto: Stig Nygård.

Piirien Respect-maininnat: Pekka Utriainen (Vaasa),

Hall of Fame: Anders Mattsson.

Naisten A-maajoukkueen kunniakerho, Helmi-palkinto: Hanna Ekström.

Miesten maajoukkueen palkitut:

100 pistettä: Roman Eremenko, Mikael Forssell, Mika Väyrynen.

75 pistettä: Kasper Hämäläinen, Paavo Leiramo, Niklas Moisander.

50 pistettä: Markus Halsti, Perparim Hetemaj, Joel Pohjanpalo, Alexander Ring, Mikko Sumusalo.

Miesten Superpesis

Raahe-Seinäjoki 1-2 (6-11, 6-2, 0-0, 3-4)

Raahe: Ville Majava 0/2, Paavo Pelto 0/4, Jussi Kemilä 1+2/3, Topi Kosonen 7/0, Timo Ehrola 1+0/3, Teemu Tähtilä 1/0.

Palkitut: I Jussi Kemilä, II Topi Kosonen.

Seinäjoki: Tuomas Raunio 0/3, Ville Viita 1/3, Toni Marjamäki 0/1, Elmeri Lieto 2/0, Sami Korvola 0/3, Tero Tyynelä 0/2, Joonas Riikilä 1+1/1, Jukka-Pekka Vainionpää 2/0, Samu Sarre 3/0, Markus Hallasuo 1/0, harhat 1, vapaat 1.

Palkitut: I Ville Viita, II Tero Tyynelä.

Yleisöä: 754.

Jyväskylä-Oulu 0-2 (0-4, 0-1)

Joensuu-Alajärvi 2-0 (3-1, 4-2)

Joensuu: Timo Kallio 0/2, Tuomas Jussila 0/1, Mikko Kemppainen 1/3, Henri Litmanen 1/0, Tommi Päivinen 0/1, Juha Niemi 4/0, Aleksi Rautiainen 1/0.

Palkitut: I Juha Niemi, II Henri Litmanen.

Alajärvi: Petrus Puputti 0/1, Aki Orava 1/1, Nestori Yli-Sissala 0/1, Joni Matintupa 1/0, Tuomas Tallbacka 1/0.

Palkitut: I Aki Orava, II Kari Kellokoski.

Yleisöä: 712.

Vimpeli 5 3 2 0 0 49-21 13

Hyvinkää 6 3 1 2 0 66-39 13

Kouvola 5 2 3 0 0 37-28 12

Kankaanpää 5 1 3 1 0 35-36 10

Oulu 6 3 0 0 3 34-41 9

Joensuu 5 2 1 1 1 36-27 9

Seinäjoki 5 1 2 2 0 57-47 9

Sotkamo 3 2 0 1 0 42-19 7

Koskenkorva 4 1 1 2 0 36-21 7

Kitee 5 0 3 0 2 27-32 6

Alajärvi 5 0 1 2 2 30-38 4

Jyväskylä 6 0 1 1 4 17-44 3

Raahe 6 0 0 2 4 34-60 2

Kempele 6 0 0 0 6 17-64 0

Seuraavat ottelut: 27. 5. Koskenkorva-Vimpeli.

Miesten suomensarja

Länsilohko:

Kankaanpää-Seinäjoki 1-2 (0-3, 5-4, 0-1)

Kouvola

1. ponilähtö, ponilähtö 1600 m: 1) Jumi/Julia Kiukas 2,33,2 x, 2) Smedens Evanescence 2,42,1 x.3) Soul Sister 2,37,7.4) My Mate Ofelia 2,43,7.

1. lähtö, sh 2100 m Nuoret Radalle -sarja: 1) Råger/Ari Moilanen 34,0 (3,52), 2) Agassi 34,1 (3,53).3) Viva Orion 33,5 (14,92).4) Pyöriän Topias 34,5 (21,14).poissa: 10. Toto (2-4-9): 3,52 1,59-1,91-2,87 5,10.

2. lähtö, lv 2100 m: 1) Pike Star/Esa Holopainen 20,4 (2,98), 2) Wang Dang Doodle 20,4 (3,89).3) Lakshmana 20,5 x (4,49).4) Beautiful Day 20,9 (22,42).poissa: 8. Toto (4-6-2): 2,98 1,28-1,54-1,80 4,89.

3. lähtö, lv 2100 m Montén SM-karsinta: 1) Orchidea Slm/Karoliina Sinkkilä 16,0a (1,82), 2) Fraternity Party 16,8a (12,52).3) Have A Nice Day 17,0a (3,36).4) Hip Swing Up 17,2a (77,12).poissa: 9. Toto (11-7-4): 1,82 1,14-1,38-1,44 7,23.

4. lähtö, Toto4-1, sh 2100 m: 1) Leijan Loimu/Harri Kotilainen 28,3 (11,4), 2) Vuvuzela 28,7 (1,75).3) Sipsinsiro 29,5 (5,31).4) Sipsiiri 29,7 (45,05). Toto (3-7-1): 11,40 2,13-1,31-1,24 8,60. Toto4 voitto-osuus: 15,00.

5. lähtö, Toto4-2, lv 2100 m: 1) Erica Luca/Esa Holopainen 16,0a (5,46), 2) Racehill Victory 16,0a (2,45).3) Carlos High 16,5a (71,24).4) Maryland Rose 16,9a (14,24). Toto (2-6-12): 5,46 1,70-1,82-14,43 6,20. Toto4 voitto-osuus: 34,30.

6. lähtö, Toto4-3 DUO-1, lv 2100 m: 1) Ranch Nero/Tommi Kylliäinen 15,2a (1,44), 2) Better Boost 16,2a (7,97).3) Loaded I 16,3a (19,84).4) Deepa Duo 16,4a (49,09). Toto (3-12-11): 1,44 1,14-1,66-2,43 4,87. Toto4 voitto-osuus: 37,00.

7. lähtö, Toto4-4 DUO-2 TROIKKA-1, lv 2100 m Nuorten Sarja 2016: 1) Ain't She Sweet/Heikki Mikkonen 16,8a (7,71), 2) Oberon 17,1a (8,8).3) Flirting 17,2a (3,05).4) Spade Ace Frido 17,6a (11,05).poissa: 2, 8. Toto (6-5-4): 7,71 2,18-1,99-1,33 27,71. Toto4 voitto-osuus: 73,10. Troikka: 132,09. Päivän Duo: 3-6, kerroin: 8,64.

8. lähtö, lv 2100 m Racing Amatööriohjastajien SM-liiga: 1) Cruiser Mixx/Nina Laine 17,7a (6,55), 2) Wizard Count 17,9a (6,02).3) Global Sensation 17,9a (20,36).4) Pine Crown Girl 18,1a x (93,35).poissa: 4. Toto (3-8-11): 6,55 2,16-2,43-4,92 13,21.

1. nuoret-lähtö, 2100 m: 1) Franklin Web/Juha Launonen 20,2, 2) Jesi's Last Hornet 21,1.3) Merry Adventurer 22,4 x.4) Mr Worldwide 23,4.poissa: 5.

Jesenik, Tshekki

EM-kisat:

Keskimatkan karsinta (17 parasta finaaliin):

Miehet:

Erä 1: Johan Runesson Ruotsi 28.29, 2) Martin Hubmann Sveitsi 29.01, 3) Lucas Basset Ranska 29.08,... 9) Olli-Markus Taivainen Suomi 30.54,

... 21) Aaro Asikainen Suomi 32.04.

Asikainen karsiutui.

Erä 2: 1) Carl Godager Kaas Norja 28.42, 2) Oskar Sjöberg Ruotsi 28.45, 3) Timo Sild Viro 28.57,... 7) Fredric Portin Suomi 29.52,

... 16) Miika Kirmula Suomi 31.11.

Erä 3: 1) Matthias Kyburz Sveitsi 28.08, 2) Albin Ridefelt Ruotsi 28.41, 3) Jan Petrzela Tshekki 19.34,

... 18) Olli Ojanaho Suomi 32.38,... 22) Mårten Boström Suomi 33.15.

Ojanaho ja Boström karsiutuivat.

Naiset:

Erä 1: 1) Dana Safka Brozkova Tshekki 25.07, 2) Adela Indrakova Tshekki 25.36, 3) Rahel Friederich Sveitsi 26.10, 4) Saila Kinni Suomi 26.16,

... 13) Anni-Maija Fincke Suomi 29.10.

Erä 2: 1) Cat Taylor Britannia 25.06, 2) Svetlana Mironova Venäjä 25.16, 3) Venla Harju Suomi 25.18,

... 11) Sofia Haajanen Suomi 26.56.

Erä 3: 1) Judith Wyder Sveitsi 23.27, 2) Julia Gross Sveitsi 23.51, 3) Emma Johansson Ruotsi 24.10,... 6) Marika Teini Suomi 24.34,

14) Merja Rantanen Suomi 26.39.

Finaalit juostaan perjantaina.

Pariisi

Kauden 2/4 grand slam -turnaus Ranskan avoimet, palkintoarvo yhteensä noin 16 miljoonaa euroa (sijoitettujen ja pohjoismaalaisten pelaajien tuloksia):

Naisten kaksinpelin 2. kierrosta: Ana Ivanovic Serbia (14)-Kurumi Nara Japani 7-5, 6-1, Carla Suarez Navarro Espanja (12)-Wang Qiang Kiina 6-1, 6-3, Timea Bacsinszky Sveitsi (8)-Eugenie Bouchard Kanada 6-4, 6-4, Julia Putintseva Kazakstan-Andrea Petkovic Saksa (28) 6-2, 6-2, Dominika Cibulkova Slovakia (22)-Ana Konjuh Kroatia 6-4, 3-6, 6-0, Serena Williams USA (1)-Teliana Pereira Brasilia 6-2, 6-1, Darja Kasatkina Venäjä (29)-Virginie Razzano Ranska 3-6, 6-1, 6-3, Venus Williams USA (9)-Louisa Chirico USA 6-2, 6-1, Elina Svitolina Ukraina (18)-Taylor Townsend USA 6-3, 6-0, Madison Keys USA (15)-Mariana Duque Kolumbia 6-3, 6-2.

Miesten kaksinpelin 2. kierrosta: Pablo Cuevas Uruguay (25)-Quentin Halys Ranska 7-6 (7-4), 6-3, 7-6 (8-6), Tomas Berdych Tshekki (7)-Malek Jaziri Tunisia 6-1, 2-6, 6-2, 6-4, Ernests Gulbis Latvia-Joao Sousa Portugali (26) 6-2, 7-5, 6-3, Rafael Nadal Espanja (4)-Facundo Bagnis Argentiina 6-3, 6-0, 6-3, Dominic Thiem Itävalta (13)-Guillermo Garcia-Lopez Espanja 7-5, 6-4, 7-6 (7-3), Novak Djokovic Serbia (1)-Steve Darcis Belgia 7-5, 6-3, 6-4, Borna Coric Kroatia-Bernard Tomic Australia (20) 3-6, 6-2, 7-6 (7-4), 7-6 (8-6), Roberto Bautista Espanja (14)-Paul-Henri Mathieu Ranska 7-6 (7-5), 6-4, 6-1, David Goffin Belgia (12)-Carlos Berlocq Argentiina 7-5, 6-1, 6-4, Jo-Wilfried Tsonga Ranska (6)-Marco Baghdatis Kypros 6-7 (6-8), 3-6, 6-3, 6-2, 6-2.

Kiekko- kuula- moukari- ja keihäscup Kauhajoki 22.5.2016

M Keihäs: 1) Petri Lätti SeinäjSU 58,81

M Kiekko: 1) Pyry Niskala SeinäjSU 60,56, 2) Johan Åkerlund IFLänken 49,65

N Kuula: 1) Minna-Marjatta Liimatainen AlajA 12,48

N Kiekko: 1) Tanja Komulainen TampPy 52,43, 2) Heli Kortesmäki TeuvRi 44,10

M19 Keihäs: 1) Jaakko Hauta-Aho TöysVe 61,45

N19 Keihäs: 1) Jennie Nylund IKFalken 37,68, 2) Sofia Kasari SeinäjSU 32,97, 3) Daria Subbotina KuortKu 32,26

N19 Moukari: 1) Suvi Koskinen KauhajKa 58,78, 2) Julia Kivinen KaustPV 50,02, 3) Maija Marttila TampU 35,71

M17 Keihäs: 1) Teemu Narvi KanksLei 67,00, 2) Hermanni Suutala LapVi 60,06, 3) Juuso Toivonen ÄhtU 42,87

M17 Moukari: 1) Veikka Koskinen KauhajKa 66,85, 2) Aaro Iso-Kungas SeinäjSU 30,39

M17 Kuula: 1) Veikka Koskinen KauhajKa 15,36, 2) Heikki Leveelahti VirtU 14,35, 3) Juuso Toivonen ÄhtU 11,99, 4) Aaro Iso-Kungas SeinäjSU 10,54, 5) Jesse Mattila KauhajKa 9,21

M17 Kiekko: 1) Heikki Leveelahti VirtU 43,80, 2) Juuso Toivonen ÄhtU 31,38, 3) Jesse Mattila KauhajKa 20,33

N17 Keihäs: 1) Heidi Lähdemäki SeinäjSU 41,61, 2) Ronja Koivisto KauhWi 38,89, 3) Jenna Harju TöysVe 34,82, 4) Anja Lähdemäki SeinäjSU 34,23, 5) Janita Hissa KurikRy 31,31

N17 Moukari: 1) Janina Ylinen KauhajKa 47,00, 2) Ellen Hagback TjöcIK 42,45, 3) Viivi Voutilainen JyväskKU 38,60, 4) Ann-Nina Heikkilä NoormNo 35,67

N17 Kuula: 1) Helena Leveelahti VirtU 14,22, 2) Ronja Koivisto KauhWi 11,52, 3) Elina Malm KarijTa 10,71

N17 Kiekko: 1) Helena Leveelahti VirtU 46,97, 2) Ellen Hagback TjöcIK 33,81, 3) Petra Valkama IlmajKi 33,81

P15 Keihäs: 1) Tuomas Jussila LaihLu 50,83, 2) Rami Kankaanpää IlmajKi 42,85

P15 Moukari: 1) Vesa Leveelahti VirtU 54,94, 2) Pekka Kallioniemi TöysVe 53,92, 3) Ville Vannesluoma TöysVe 41,26

P15 Kuula: 1) Vesa Leveelahti VirtU 14,97, 2) Rami Kankaanpää IlmajKi 14,35, 3) Arttu Palo SeinäjSU 11,62

P15 Kiekko: 1) Vesa Leveelahti VirtU 50,27, 2) Rami Kankaanpää IlmajKi 49,38, 3) Simon Nurminen KristU 38,12, 4) Arttu Palo SeinäjSU 33,34

T15 Keihäs: 1) Jenna Harju TöysVe 43,78, 2) Minttu Koskiaho KarijTa 41,19, 3) Minttu-Maaria Alanen VaasVa 39,72, 4) Maria Lehtonen VähänkVie 31,59

T15 Moukari: 1) Julia Kivinen KaustPV 56,07, 2) Elina Lappalainen VähänkVie 39,55

T15 Kiekko: 1) Elina Lappalainen VähänkVie 25,11, 2) Maria Lehtonen VähänkVie 21,61

P14 Keihäs: 1) Ville Toivonen ÄhtU 45,99, 2) Santeri Suutala LapVi 41,34, 3) Johannes Kiviranta KanksLei 39,32, 4) Niilo Mustalahti SeinäjSU 37,71, 5) Aaro Kari KauhWi 34,95, 6) Zacharias Hagback TjöcIK 30,55

P14 Moukari: 1) Samuli Harju TöysVe 29,30

P14 Kuula: 1) Niilo Mustalahti SeinäjSU 11,25, 2) Juho Kuvaja SeinäjSU 11,11, 3) Johannes Kiviranta KanksLei 9,93, 4) Samuli Harju TöysVe 8,94, 5) Tomi Mattila KauhajKa 7,29

P14 Kiekko: 1) Juho Kuvaja SeinäjSU 38,54, 2) Johannes Kiviranta KanksLei 36,56, 3) Niilo Mustalahti SeinäjSU 36,35, 4) Tomi Mattila KauhajKa 24,91

T14 Keihäs: 1) Roosa Latva-Laturi AlajA 39,48, 2) Anni-Linnea Alanen VaasVa 36,90, 3) Rebecca Kontio KauhajKa 23,13

T14 Kuula: 1) Rebecca Kontio KauhajKa 7,83

P13 Keihäs: 1) Santeri Yliselä LapVi 34,24, 2) Marcus Kontio KauhajKa 30,24

P13 Moukari: 1) Juho-Joel Mäenpää LappVei 38,36, 2) Juho Leveelahti VirtU 35,54, Linus Nurminen KristU NM

P13 Kuula: 1) Linus Nurminen KristU 13,56, 2) Juho Leveelahti VirtU 10,35, 3) Miika Kujanpää KauhajKa 10,18

P13 Kiekko: 1) Juho Leveelahti VirtU 34,76, 2) Juho-Joel Mäenpää LappVei 32,99, 3) Marcus Kontio KauhajKa 25,28

T13 Kuula: 1) Aino-Kaisa Sihvonen VirtU 11,66, 2) Jaana Leppinen KarijTa 10,69, 3) Sara Korkeakoski SäkU 10,41, 4) Jessika Mursula TöysVe 10,11, 5) Hetafiia Lähde JalasjJa 9,66, 6) Aada Mikkilä SeinäjSU 9,51, 7) Emma Elomaa VaasVa 7,39, 8) Maria Laurila TeuvRi 7,17, 9) Minja Keski-Korhonen KasköIK 6,90

T13 Moukari: 1) Jaana Leppinen KarijTa 39,04, 2) Aino-Kaisa Sihvonen VirtU 31,13, 3) Jessika Mursula TöysVe 29,78, 4) Sara Korkeakoski SäkU 25,86, 5) Amanda Kätkänaho TeuvRi 23,53, 6) Emma Elomaa VaasVa 14,96

T13 Kiekko: 1) Aino-Kaisa Sihvonen VirtU 32,82, 2) Sara Korkeakoski SäkU 31,86, 3) Jaana Leppinen KarijTa 29,75, 4) Miisa Koskiaho KarijTa 28,07, 5) Aada Mikkilä SeinäjSU 26,86, 6) Michelle Karlsson VasaIS 25,85, 7) Amanda Kätkänaho TeuvRi 22,40, 8) Jessika Mursula TöysVe 21,15, 9) Maria Laurila TeuvRi 18,94, 10) Emma Elomaa VaasVa 16,91

T13 Keihäs: 1) Aada Mikkilä SeinäjSU 31,15, 2) Sara Korkeakoski SäkU 28,95, 3) Kiia Koivisto LaihLu 26,77, 4) Jessika Mursula TöysVe 16,76.

P12 Keihäs: 1) Teemu Rantanen SeinäjSU 33,23, 2) Santeri Harju TöysVe 29,44, 3) Pietari Kiviranta KanksLei 24,31

P12 Moukari: 1) Mikko Kallioniemi TöysVe 26,70, 2) Santeri Harju TöysVe 25,42

P12 Kuula: 1) Kosti Saine KanksLei 10,11, 2) Teemu Rantanen SeinäjSU 9,04, 3) Pietari Kiviranta KanksLei 5,95

P12 Kiekko: 1) Kosti Saine KanksLei 42,33, 2) Teemu Rantanen SeinäjSU 24,37, 3) Santeri Harju TöysVe 22,71

T12 Moukari: 1) Lotta Voutilainen JyväskKU 29,49, 2) Sofia Karjanlahti IlmajKi 26,92, 3) Olga Laine KristU 26,07, 4) Bettina Heikkilä NoormNo 24,48, 5) Emilia Väistö SeinäjSU 24,19, 6) Henna Koivula TöysVe 23,27, 7) Lyydia Herrala KokemKV 20,55, 8) Noora Haapaniemi TeuvRi 17,65

T12 Kuula: 1) Emilia Väistö SeinäjSU 8,99, 2) Lyydia Herrala KokemKV 8,80, 3) Mimi Nybacka VähänkVie 8,75, 4) Henna Koivula TöysVe 7,68, 5) Bettina Heikkilä NoormNo 7,61, 6) Jenna Raittila KasköIK 7,32, 7) Noora Haapaniemi TeuvRi 6,90

T12 Kiekko: 1) Emilia Väistö SeinäjSU 25,55, 2) Lyydia Herrala KokemKV 24,10, 3) Henna Koivula TöysVe 23,66, 4) Mimi Nybacka VähänkVie 20,66, 5) Noora Haapaniemi TeuvRi 19,03, 6) Emilia Kuusisto JalasjJa 14,85

T12 Keihäs: 1) Emilia Väistö SeinäjSU 32,51, 2) Sofia Karjanlahti IlmajKi 30,95, 3) Mimi Nybacka VähänkVie 27,58, 4) Lyydia Herrala KokemKV 26,61, 5) Henna Koivula TöysVe 26,00

P11 Kuula: 1) Iiro Pollari KauhWi 9,53, 2) Linus Furunäs IFFemman 8,16, 3) Onni Rustholkarhu LahdA 7,81

T11 Kuula: 1) Siiri Pein KanksLei 7,61, 2) Taru Killinen LapVi 7,20, 3) Linda Lepola KauhajKa 5,66, 4) Miri-Ilona Rahnasto KasköIK 4,40

T11 Kiekko: 1) Siiri Pein KanksLei 24,50, 2) Fanni Kätkänaho TeuvRi 21,95, 3) Linda Lepola KauhajKa 13,55, 4) Taru Killinen LapVi 13,50, 5) Miri-Ilona Rahnasto KasköIK 8,76

T11 Moukari: 1) Fanni Kätkänaho TeuvRi 18,95

T11 Keihäs: 1) Siiri Pein KanksLei 23,74, 2) Kira Koivisto LaihLu 19,79

P10 Kuula: 1) Aku Rohula KasköIK 6,20, 2) Ville Jokiranta KasköIK 5,25, 3) Matias Leppäharju KauhajKa 4,66

P10 Kiekko: 1) Ville Jokiranta KasköIK 19,28, 2) Aku Rohula KasköIK 16,90, 3) Joonas Kuusisto JalasjJa 15,81

P10 Keihäs: 1) Tomek Niemi VähänkVie 35,38

T10 Kuula: 1) Fanny Taira KurikRy 6,74, 2) Iina Ylinen KauhajKa 6,57, 3) Sanni Iso-Kungas SeinäjSU 3,37

T10 Moukari: 1) Iina Ylinen KauhajKa 18,00, 2) Sanni Iso-Kungas SeinäjSU 5,42

T10 Kiekko: 1) Sanni Iso-Kungas SeinäjSU 7,82

T10 Keihäs: 1) Fanny Taira KurikRy 16,55, 2) Sanni Iso-Kungas SeinäjSU 7,35

P9 Kuula: 1) Sisu Laitala JalasjJa 7,70, 2) Aleksi Joutsiniemi LapVi 6,97, 3) Jeremias Savilahti KauhajKa 6,36

P9 Keihäs: 1) Sisu Laitala JalasjJa 23,93, 2) Aleksi Joutsiniemi LapVi 20,75

T9 Kuula: 1) Sara Ylinen KauhajKa 5,71 T9 Moukari: 1) Olivia Laasanen IlmajKi 15,56, 2) Venla Mäki AlavU 13,12

T9 Kiekko: 1) Venla Mäki AlavU 13,25, 2) Olivia Laasanen IlmajKi 12,01

T9 Keihäs: 1) Olivia Laasanen IlmajKi 8,99

Keskiviikko 25. 5.

Myöhäisillan arvonta

Oikeat numerot: 6, 7, 11, 12, 13, 15, 16, 18, 19, 21, 23, 32, 37, 39, 40, 42, 64, 65, 66, 67

Kunkkunumero: 67

Torstai 26. 5.

Päiväarvonta

Oikeat numerot: 2, 6, 10, 14, 26, 31, 34, 38, 41, 43, 45, 47, 51, 52, 53, 60, 61, 64, 67, 68

Kunkkunumero: 53

Ilta-arvonta

Oikeat numerot: 2, 4, 10, 12, 13, 14, 15, 20, 21, 22, 38, 39, 40, 45, 47, 50, 63, 65, 66, 67

Kunkkunumero: 45

Oikea rivi:

1. lähtö: 3 Leijan Loimu, poissa: -

2. lähtö: 2 Erica Luca, poissa: -

3. lähtö: 3 Ranch Nero, poissa: -

4. lähtö: 6 Ain't She Sweet, poissa: 2, 8

Voitonjako:

4 oikein voitto-osuus 73,10 e.

Kommentoi