tuloksia

Heinola (Vierumäki)

Miesten Euroopan-haastajakiertueen kilpailu:

Lopputulokset 4. kierroksen jälkeen (par 72):

273 lyöntiä (15 alle par): Sam Walker Englanti,

275 (-13): Julien Guerrier Ranska, Romain Langasque Ranska, Darius van Driel Hollanti, Scott Henry Skotlanti,

281 (-7): mm. Teemu Bakker (jaettu 26:s),

282 (-6): mm. Antti Ahokas ja Tapio Pulkkanen (jaettu 30:s),

283 (-5): mm. Kalle Samooja (jaettu 38:s),

284 (-4): mm. Peter Erofejeff (jaettu 46:s).

Liiga

VPS-IFK Mariehamn 0-2 (0-1)

12. Kristian Kojola 0-1, 90. Thomas Mäkinen 0-2.

Erotuomari: Antti Munukka.

Yleisöä: 2321.

VPS: Evgeny Kobozev, Timi Lahti, Mikko Viitikko, Jerry Voutilainen (46. Eero Tamminen), Veli Lampi, Steven Morrissey (v+v=ua), Pyry Soiri , Aatu Laatikainen (88. Kevin Peth), Joonas Vahtera (71. Andre Anthony Clennon), Nikko Boxall.

IFK Mariehamn: Walter Viitala, Albin Granlund, Kristian Kojola, Mantilla Philip Sparrdal, Dever Orgill, Jani Lyyski, Brian Span, Gabriel Petrovic (87. Robin Sid), Amos Ekhalie, Diego Assis (66. Aleksei Kangaskolkka), Bobbie Friberg Da Cruz.

Miesten Ykkönen

GrIFK-Jaro 2-3 (1-0)

KPV-Jazz 3-3 (2-2)

Englannin Valioliiga

Bournemouth-Manchester U 1-3 (0-1)

40. Juan Mata 0-1, 59. Wayne Rooney 0-2, 64. Zlatan Ibrahimovic 0-3, 69. Adam Smith 1-3.

Yleisöä: 11 355.

Arsenal-Liverpool 3-4 (1-1)

31. Theo Walcott 1-0, 45. Philippe Coutinho 1-1, 49. Adam Lallana 1-2, 56. Coutinho 1-3, 63. Sadio Mane 1-4, 64. Alex Oxlade-Chamberlain 2-3, 75. Calum Chambers 3-4.

Yleisöä: 60 033.

Oradea, Romania

16-vuotiaiden tyttöjen EM-kilpailut, B-divisioona:

Sijat 7.-8: Luxemburg-Suomi 25-69 (10-37)

Suomi sijoittui seitsemänneksi.

Hollola

26. Finlandia MTB:

Miehet, 70 km: 1) Samuel Pökälä TWD-Länken 3.16.06, 2) Henri Ojala TVC jäljessä 0,01 sekuntia, 3) Samuli Visuri CCH -7.08.

Naiset, 35 km: 1) Sini Alusniemi JYPS 1.50.25, 2) Iiris Öunmaa Viro -3.40, 3) Ksenia Tshernykh Venäjä -8.39.

Alavus

SM-motocross:

MX1-luokka: 1) Teemu Keljo 50 pistettä, 2) Joni Roos 42, 3) Aki Manninen 40.

SM-pistetilanne: 1) Keljo 210, 2) Manninen 203, 3) Roos 185.

MX2-luokka: 1) Miro Sihvonen 50, 2) Jere Haavisto 44, 3) Kim Savaste 40.

SM-pistetilanne: 1) Savaste 215, 2) Juuso Matikainen 187, 3) Haavisto 158.

MXC/A-luokka: 1) Emil Weckman 50, 2) Mauno Nieminen 44, 3) Joni Mäkelä 38.

SM-pistetilanne: 1) Weckman 250, 2) Nieminen 198, 3) Miro Niemi 177.

Kurikka

20-vuotiaat:

Miehet:

Sarja 56 kg

1) Saku Heikuksela KuKi 164 kg (74+90) 258,145 p.

Sarja 62 kg

1) Joonas Kankaanpää PuKa 205 kg (95+110) 302,171 p.

Sarja 69 kg

1) Samuel Kaikkonen PaPu 207 kg (97+110) 288,945 p.

Sarja 77 kg

1) Jaakko Lähteenmäki MeVo 255 kg (115+140) 322,046 p.

Sarja 85 kg

1) Jesse Nykänen Atomi 282 kg (130+152) 348,312 p.

Sarja 94 kg

1) Riku Kangasniemi PuKa 206 kg (90+116) 245,663 p.

Sarja 105 kg

1) Hannes Keskitalo OAK 290 kg (120+170) 322,359 p.

Naiset:

Sarja 48 kg

1) Kirsi-Marja Mukkala RoRe 122 kg (55+67) 203,596 p.

Sarja 53 kg

1) Siri Sytelä AU 127 kg (56+71) 197,420 p.

Sarja 58 kg

1) Suvi Talasterä PuKa 150 kg (68+82) 211,208 p.

Sarja 63 kg

1) Piia Koski KPK 150 kg (69+81) 202,675 p.

Sarja 69 kg

1) Kira Selvenius OAK 142 kg (62+80) 178,329 p.

Sarja 75 kg

1) Emma Gleisner LeKi 145 kg (66+79) 176,161 p.

Sarja +75 kg

1) Nea Hukkinen RCFTB 160 kg (70+90) 176,259 p.

23-vuotiaat:

Miehet:

Sarja 56 kg

1) Saku Heikuksela KuKi 164 kg (74+90) 258,145 p.

Sarja 62 kg

1) Joonas Kankaanpää PuKa 205 kg (95+110) 302,171 p.

Sarja 69 kg

1) Henri Kaikkonen PaPu 262 kg (115+147) 352,818 p.

Sarja 77 kg

1) Klaus Eloranta TAK 267 kg (119+148) 337,980 p.

Sarja 85 kg

1) Jesse Nykänen Atomi 282 kg (130+152) 348,312 p.

Sarja 94 kg

1) Robert Pirkkiö RoRe 305 kg (140+165) 348,961 p.

Sarja 105 kg

1) Jani Heikkinen KJ 298 kg (135+163) 330,874 p.

Sarja +105 kg

1) Petri Lindfors KPK 300 kg (130+170) 320,041 p.

Naiset:

Sarja 48 kg

1) Kirsi-Marja Mukkala RoRe 122 kg (55+67) 203,596

Sarja 53 kg

1) Siri Sytelä AU 126 kg (56+71) 197,420 p.

Sarja 58 kg

1) Suvi Talasterä PuKa 150 kg (68+82) 211,208 p.

Sarja 63 kg

1) Saara Leskinen TAK 156 kg (71+85) 212,940 p.

Sarja 69 kg

1) Nelli Nurmi TAK 144 kg (63+81) 183,446 p.

Sarja 75 kg

1) Marianne Saarhelo Herakles 175 kg (80+95) 213,222 p.

Sarja +75 kg

1) Anni Rastas TP 172 kg (74+98) 188,231 p.

Miesten Superpesis

3. puolivälieräkarsinnat, kahdella voitolla puolivälieriin:

Kitee-Seinäjoki 2-0 (7-2, 9-1)

K: 1 0 6 0 = 7 1 2 5 1 = 9 2

S: 1 0 0 1 = 2 0 0 1 0 = 1 0

Kitee: Topi Hurskainen 0/2, Ville Posti 0/3, Hannes Pekkinen 0/1, Sami Partanen 1+5/2, Ville Hämäläinen 0/3, Joni Tervo 1/1, Jussi Hurskainen 1+2/1, Sami Joukainen 2/1, Oskari Purmonen 0/1, Antti-Jussi Toropainen 4/1.

Palkitut: I Antti-Jussi Toropainen, II Jussi Hurskainen.

Seinäjoki: Ville Viita 0/1, Toni Marjamäki 0/2, Jukka-Pekka Vainionpää 1/0, Samu Sarre 2/0.

Palkitut: I Ville Hotakainen, II Ville Viita.

Tuomarit: Jouni Laitinen ja Jesse Mäkinen.

Yleisöä: 694.

Kitee puolivälieriin voitoin 2-1.

Miesten Ykköspesis

1. välierät, kolmella voitolla Superpesiskarsintaan:

Tampere-Kuopio 1-2 (3-1, 1-4, 0-3)

Siilinjärvi-Ylivieska 2-0 (4-1, 8-2)

Seuraavat ottelut: 17.8. Ylivieska-Siilinjärvi, Kuopio-Tampere.

1. alempi pudotuspeli (2 voitolla säilyy sarjassa):

Lievestuore-Jalasjärvi 1-0 (2-2, 3-1)

L: 0 2 0 0 = 2 0 0 0 3 = 3 1

J: 2 0 0 0 = 2 0 0 1 0 = 1 0

Lievestuore: Teemu Kenkkilä 0/1, Alex Leinonen 0/1, Petrus Heinonen 1/0, Jori Heikkinen 0/1, Ville Viljanmaa 1/1, Joni Karppanen 1+2/1.

Palkitut: I Joni Karppanen, II Jani Karppanen.

Jalasjärvi: Ville Haapamäki 0/1, Juho Hakomäki 0/1, Jouni Oja-Lipasti 1/1, harhat 2.

Palkitut: I Juuso Vuorenmäki, II Juho Hakomäki.

Tuomarit: Timo Kervinen ja Sami Ryynänen.

Yleisöä: 111.

Seuraava ottelu: 20. 8. Jalasjärvi-Lievestuore.

Naisten Superpesis

1. puolivälierät, kolmella voitolla välieriin:

Lapua-Kempele 2-0 (5-2, 5-1)

L: 2 2 1 0 = 5 3 1 1 0 = 5 2

K: 0 1 0 1 = 2 0 1 0 0 = 1 0

Lapua: Paula Saloranta 0/3, Carita Toiviainen 0/3, Emmi Viitala 0/1, Saija-Maria Saari 3/0, Emmi Pippola 0/1, Henna Peltokangas 1/0, Elli Kattelus 0/1, Janette Lepistö 5/1, Maaret Ahonen 1/0.

Palkitut: I Saija-Maria Saari, II Carita Toiviainen.

Kempele: Essi Kylli 0/1, Neea Mikkola 0/1, Heta Rautiainen 2/0, Linda Kukkohovi 1/0, Iida Möttönen 0/1.

Palkitut: I Heta Rautiainen, II Jenna Hakkarainen.

Tuomarit: Jani Heinineva ja Jari Mäkynen.

Yleisöä: 457.

Rauma-Seinäjoki 2-0 (3-1, 3-0)

R: 0 2 0 1 = 3 0 1 2 0 = 3 2

S: 0 1 0 0 = 1 0 0 0 0 = 0 0

Rauma: Eeva Mäki-Maukola 0/2, Kaisa-Maija Rosvall 0/2, Jenna Kammi-Rahnasto 2/0, Laura Kerola 0/1, Laura Jokinen 0/1, Meri Kontu 2/0, Henna Suominen 2/0.

Palkitut: I Laura Kerola, II Kaisa-Maija Rosvall.

Seinäjoki: Vilma Leinonen 1/0, Kaisaleena Rautakorpi 0/1.

Palkitut: I Kaisaleena Rautakorpi, II Vilma Leinonen.

Tuomarit: Waltteri Uurasjärvi ja Sari Palokari.

Yleisöä: 763.

Jyväskylä-Lappeenranta 2-0 (2-0, 4-1)

Pori-Tampere 1-0 (2-2, 4-2)

Naisten Suomensarja

2. lohkovälierät, kahdella voitolla loppuotteluun:

Länsilohko:

Vimpeli-Ylivieska 0-2 (7-14, 2-9)

Ylivieska lohkoloppuotteluun voitoin 2-0.

1. lohkovälierät:

Länsilohko:

Nurmo-Seinäjoki 2-0 (10-1, 7-2)

Seuraava ottelu: 15.8. Seinäjoki-Nurmo

Pihtipudas

Toto4:

1. ponilähtö, ponilähtö 1060 m: 1) Alf Dark/Eveliina Väänänen 2,42,6, 2) Valiante 2,46,0.3) Hemmo Histamiini 2,52,0 x.4) Pohjan Vilma 2,42,1.

1. lähtö, sh 2060 m: 1) Supersohvi/Arvi Jokitalo 34,0, 2) Sutkitar 35,0.3) Riksunlintu 34,1.4) Taifun 34,3 x. Toto (7-1-10): 8,37 3,97-5,53-10,51 94,41.

2. lähtö, lv 2060 m: 1) Firetail Avenger/Ville Pohjola 19,5 (11,57), 2) Dainamin 19,9 (16,26).3) Cubana 19,3 x (16,71).4) Önas Johanna 19,5 (16,26).poissa: 4. Toto (1-5-12): 11,57 3,13-4,61-4,61 55,26.

3. lähtö, lv 2100 m: 1) Las Glider/Santtu Raitala 17,4a (2,24), 2) Marielle Sisu 18,1a (8,89).3) Amex 18,2a (5,0).4) Lindy Blizz 19,0a (6,54).poissa: 6. Toto (5-8-2): 2,24 1,64-2,17-1,39 12,86.

4. lähtö, Toto4-1, lv 2100 m: 1) Lass Jolly/Veli-Erkki Paavola 16,8a (19,64), 2) Alecto Calcifer 17,0a x (1,53).3) Bebina 17,1a (7,57).4) Star Silvio 17,3a (7,57).poissa: 3. Toto (6-5-9): 19,64 2,15-1,14-1,22 15,22. Toto4 voitto-osuus: 56,60.

5. lähtö, Toto4-2, lv 2100 m: 1) Mr Money Maker/Iikka Nurmonen 17,4a (2,51), 2) Hunken 17,6a (8,27).3) Mr Superman 17,6a (52,41).4) Stardust Boy 17,7a (10,31).poissa: 11. Toto (9-1-10): 2,51 1,72-2,21-7,93 9,34. Toto4 voitto-osuus: 145,50.

6. lähtö, Toto4-3 DUO-1, sh 2060 m: 1) Villieko/Antti Ojanperä 29,1 (1,33), 2) Päivän Pokeri 30,2 (13,35).3) Vilkun Poika 29,4 (13,35).4) Aparis 32,4 (45,39).poissa: 4. Toto (12-7-10): 1,33 1,23-2,38-2,26 8,49. Toto4 voitto-osuus: 157,30.

7. lähtö, Toto4-4 DUO-2, lv 2060 m: 1) Midnight Hour/Santtu Raitala 16,4 (7,76), 2) Flying Heel 16,4 (2,88).3) E.V. Towine 16,8 (23,29).4) Tir Du Caux 16,1 (3,69).poissa: 5, 6, 8. Toto (10-7-1): 7,76 2,28-2,26-6,14 16,03. Toto4 voitto-osuus: 502,40. Päivän Duo: 12-10, kerroin: 10,29.

8. lähtö, lv 2100 m: 1) Daiquiri Web/Aki Keskinen 18,8a (4,95), 2) Amazing Captor 19,1a (7,97).3) Sanya Queen 19,2a (19,8).4) Stoms Anna 19,6a (1,94). Toto (6-9-5): 4,95 2,42-1,64-3,43 13,64.

9. lähtö, TROIKKA-1, lv 2100 m amatööriohjastajien SM-liiga: 1) Heady Hunter/Antti Laurukainen 17,4a (1,88), 2) Delilah 17,5a (3,88).3) Mystification 17,9a (15,28).4) Heart Star Boy 18,0a (15,97).poissa: 9. Toto (7-2-3): 1,88 1,32-1,71-2,70 3,22. Troikka: 21,69.

Toto4 pelivaihto 23 965,20 e, voitto-osuus 502,40 e

Pelivaihto 86 606,50 e,

Maarianhamina

1. lähtö, lv 2640 m: 1) Safe Crossing/Olli Koivunen 16,6a (3,9), 2) Hogwarts Express 16,6a (4,4).3) Sjöskogs Baloo 18,3a (3,1).4) Monster Rainer* 18,8a x (6,2).

2. lähtö, lv 2140 m: 1) Elena For Ever/Olli Koivunen 17,3 (3,0), 2) Speed Teemer* 17,3 (61,4).3) Mogas Gallant* 17,6 (44,2).4) Roger America* 16,9 (3,9).

3. lähtö, lv 2140 m: 1) I Won’t Dance*/Mika Forss 15,3 (3,5), 2) Jeppas Maxi* 15,4 (13,8).3) Diego M.Boko* 16,4 (26,9).4) Magnificent Match 17,6 x (15,4).poissa: 9.

4. lähtö, lv 2160 m Sixten Carlssons minneslopp: 1) Bellis*/Sören Eriksson 17,7 (2,4), 2) Combat On Line 17,2 (5,0).3) Unreturned Love* 17,9 (8,1).4) Arctic Don* 17,9 (55,6).

5. lähtö, lv 2140 m Ålandspokalen: 1) Stone Capes Nougat/Joni-Petteri Irri 15,8a (3,3), 2) Shadow Of Brisbane 16,8a x (1,8).3) Save Our Souls* 17,3a (8,4), 3) April Sisu* 17,3a (7,6).poissa: 5.

6. lähtö, lv 2140 m: 1) Sweet Dynamite*/Torbjörn Jansson 19,7a (37,0), 2) Lucky Win* 19,9a (26,7).3) Charisme du Nord* 19,9a (4,8).4) Gasoline Gal 20,6a (2,4).poissa: 2, 4.

7. lähtö, lv 1640 m: 1) Selene Lune/Olli Koivunen 17,1a (3,4), 2) Zakarov* 17,7a (4,8).3) Blizzard du Nord* 17,9a (8,6).4) Heartbreaker Tooma* 18,6a (54,5).poissa: 7.

8. lähtö, lv 1640 m: 1) Kiss My Turku/Olli Koivunen 17,3a (2,9), 2) Livi Import 17,4a (8,3).3) My Topaz 17,4a (31,9).4) G.G.’s SecretDream* 17,4a (4,7).

9. lähtö, sh 2140 m Nordisk Mästerskap: 1) Suivikas/Terho Rautiainen 23,6a (80,0), 2) Tekno Jerken* 23,6a (7,5).3) Vitter 23,8a (4,2).4) Solör Stegg* 23,9a (10,0).poissa: 8.

Lappeenranta

Toto65:

1. ponilähtö, ponilähtö 1600 m: 1) Golden Peanut/Miia Parkko 2,56,5 x, 2) Björkåsens Pelé 2,58,2.3) Jokimäen Ukkonen 2,52,0 x.4) Ponikujan Aliicia 3,02,0.

1. lähtö, lv 2100 m: 1) Merry Adventurer/Marko Heikari 18,2a (2,57), 2) Hidden Blossom 18,5a (41,26).3) Attractive Annie 18,7a (24,15).4) Flippant Slim 18,8a (165,04). Toto (6-2-11): 2,57 1,93-3,54-3,93 71,74.

2. lähtö, sh 3100 m XXXVIII Veeruska-ajo: 1) Rappifatti/Kimmo Määttänen 29,8 (32,32), 2) R.R. Rosmariini 31,6 (4,66).3) Laksin Lyyti 31,1 x (3,32).4) Sepän Renki 31,7 (88,16). Toto (16-11-15): 32,32 3,94-2,14-1,84 79,09.

3. lähtö, lv 1609 m: 1) Diamond Koks/Ville Tonttila 15,0a (19,97), 2) Alice In Flames 15,3a (4,45).3) Leemark's Daniella 15,3a (33,8).4) Gentleman Amiraal 15,7a (2,7).poissa: 11. Toto (4-2-5): 19,97 4,28-2,40-6,37 30,75.

4. lähtö, Toto65-1, lv 3100 m XXXVIII Veeruska-ajo: 1) Dark Defender/Juha Utala 18,3 (3,53), 2) Timtown Kira 19,0 (12,82).3) Grace Sofia 19,8 x (18,76).4) MAS Alien 19,8 (12,96).poissa: 5, 15. Toto (10-7-8): 3,53 1,88-3,37-4,57 16,23.

5. lähtö, Toto65-2, sh 2100 m: 1) T.T. Avot/Henri Bollström 27,4 (1,69), 2) T.T. Tuhkimo 28,0 (33,58).3) A.T. Erika 27,5 (10,92).4) Aika-Sisu 28,4 (23,33).poissa: 3. Toto (1-8-10): 1,69 1,21-2,39-1,74 17,23.

6. lähtö, Toto65-3 DUO-1, lv 1609 m: 1) Chironi/Samuli Innanen 15,2a (3,58), 2) El Bestseller 15,2a (2,27).3) Beans In My Jeans 15,3a (38,2).4) Samuel Sisu 15,3a (5,43).poissa: 1, 6, 7. Toto (3-8-2): 3,58 1,44-1,30-5,43 3,87.

7. lähtö, Toto65-4 DUO-2 TROIKKA-1, lv 1609 m: 1) Snowline Storm/Robert Lindgren 13,2a (6,61), 2) The Best Spruce 13,3a (19,92).3) Si See Sea 13,3a (31,04).4) Bringhome The Gold 13,4a (19,92).poissa: 7. Toto (4-3-10): 6,61 1,86-5,49-4,12 61,39. Troikka: 599,07. Päivän Duo: 3-4, kerroin: 14,78.

8. lähtö, Toto65-5, lv 2100 m: 1) Gisela Luxi/Ari Moilanen 14,4a (3,72), 2) Globe Linda 15,1a (3,15).3) Mistress Annie 15,6a (33,98).4) Amelie Frost 15,6a (3,42).poissa: 7, 10. Toto (9-5-11): 3,72 1,76-1,77-5,66 5,50.

9. lähtö, Toto65-6 TROIKKA-2, lv 1600 m: 1) Driller Man/Jani Ruotsalainen 13,1 (1,75), 2) Arctic Shot 13,6 (4,74).3) Shameless 13,8 (12,64).4) Scarlet Darban 14,1 (31,53).poissa: 4, 12. Toto (3-5-9): 1,75 1,37-1,66-2,00 3,98. Troikka: 31,73.

Toto65 pelivaihto 121 638,56 e, voitto-osuus 27,00 e

Pelivaihto 288 196,06 e,

Ilmajoki

AM-viesti 14.8.2016:

H21 (7,4+7,4+7,5 km)

1) Vaajakosken Terä-1 2.17.46 (Saari Aki, Jurvakainen Tuukka , Saari Toni), 2) Vaajakosken Terä-2 2.17.52 (Hautala Jarkko, Huikko Petteri, Saari Petri), 3) Ylistaron Kilpa-Veljet-1 2.27.56 (Koski Eero, Kaksonen Teemu, Hölsö Mikko).

D21 (4,5+4,5+4,6 km)

1) Rasti-Kurikka-1 1.51.49 (Heittola Satu, Kriikkula Johanna, Palomäki Sanna).

H35 (4,8+4,8+5,0 km)

1) Ylistaron Kilpa-Veljet-1 2.03.09 (Koski Jussi, Karhunen Jukka, Hautalahti Antti).

D35 (3,7+3,7+3,8 km)

1) Ylistaron Kilpa-Veljet-1 2.09.38 (Pohtola Kaisa, Karhunen Katri, Keski-Säntti Eija).

H45 (4,5+4,5+4,6 km)

1) Rasti-Kurikka-1 1.46.37 (Uitto Juha, Kuoppala Esa, Fränti Juha).

D45 (3,6+3,6+3,6 km)

1) Laihian Luja-1 1.45.34 (Karppi Susanna, Kumara Tanja-Tupuna, Kuusisto Merja),

H50 (4,5+4,5+4,6 km)

1) Suunta Jurva-1 2.00.42 (Toikkanen Ilpo, Katajamäki Arto, Kamila Kai).

D50 (2,8+2,9+2,9 km)

1) Kauhavan Wisa-1 1.39.22 (Katajamäki Tuija, Kankaanpää Tarja, Iso-Koivisto Minna).

H55 (3,7+3,7+3,8 km)

1) Kortesjärven Järvi-Veikot-1 1.54.29 (Vallbacka Heikki, Hautala Eero Hakala Heikki).

H60 (3,6+3,6+3,6 km)

1) Kauhajoen Karhu-1 1.47.39 (Valli Seppo, Viinikka Matti, Halla-Aho Timo).

D60 (2,5+2,5+2,6 km) (1-0-0):

1) Rastiketut-1 2.17.47 (Mäntylä Kirsti, Hautamäki Anna-Maija, Elomaa Alli).

H70 (2,8+2,9+2,9 km) (4-0-0):

1) Vaasan Suunnistajat-1 1.45.32 (Salmi Aimo, Saarimäki Jorma, Williamsson Bo-Göran).

H75 (2,5+2,5+2,6 km)

1) Kortesjärven Järvi-Veikot-1 1.37.40 (Kielinen Erkki, Luoma Antti, Erkinheimo Voitto).

H17-20 (3,7+3,7+3,8 km)

1) Laihian Luja-1 1.46.04 (Somppi Simo-Atte, Kauppi Teemu, Kauppi Anssi).

D17-20 (3,6+3,6+3,6 km)

1) Vaasan Suunnistajat-1 1.47.21 (Stenbacka Emma, Välimaa Eveliina, Sjövall Cecilia).

H16 (3,3+3,3+3,4 km)

1) Lapuan Virkiä-1 1.14.09 (Sankelo Antton, Kontola Eeli, Kangas Juho).

D16 (2,8+2,8+2,9 km)

1) Rasti-Jussit-1 1.38.08 (Melender Ida, Nuuttila Anni, Ruokola Anna).

H14 (1,7+1,7+1,7 km)

1) Rasti-Jussit-1 40.23 (Lemberg Roope, Konttinen Markus, Pasanen Aapo).

D14 (1,7+1,7+1,7 km)

1) Lapuan Virkiä-1 43.43 (Peltonen Sini, Peltola Eeva, Hietala Emmi).

H12 (2,0+2,0+1,5 km)

1) Kortesjärven Järvi-Veikot-1 37.14 (Koivisto Asser, Vesterbacka Noora, Sankelo Verneri).

D12 (2,0+2,0+1,5 km)

1) Laihian Luja-1 34.18 (Oikarainen Siiri, Kankaanpää Aino, Karppi Iiris).

Lauantai 13. 8.

Myöhäisillan arvonta

Oikeat numerot: 12, 16, 18, 25, 29, 30, 31, 32, 37, 38, 40, 42, 43, 47, 48, 54, 56, 58, 64, 65

Kunkkunumero: 48

Sunnuntai 14. 8.

Päiväarvonta

Oikeat numerot: 2, 4, 11, 12, 18, 21, 28, 32, 35, 36, 38, 44, 47, 49, 50, 59, 63, 65, 67, 69

Kunkkunumero: 50

Ilta-arvonta

Oikeat numerot: 5, 6, 15, 20, 22, 26, 29, 30, 39, 41, 42, 47, 51, 53, 55, 56, 62, 63, 65, 68

Kunkkunumero: 39

Pihtipudas

Oikea rivi:

1. lähtö: 6 Lass Jolly, poissa: 3

2. lähtö: 9 Mr Money Maker, poissa: 11

3. lähtö: 12 Villieko, poissa: 4

4. lähtö: 10 Midnight Hour, poissa: 5, 6, 8

Voitonjako:

4 oikein voitto-osuus 502,40 e.

Oikea rivi:

1. lähtö: 10 Dark Defender, poissa: 5, 15

2. lähtö: 1 T.T. Avot, poissa: 3

3. lähtö: 3 Chironi, poissa: 1, 6, 7

4. lähtö: 4 Snowline Storm, poissa: 7

5. lähtö: 9 Gisela Luxi, poissa: 7, 10

6. lähtö: 3 Driller Man, poissa: 4, 12

Voitonjako:

6 oikein voitto-osuus 27,00 e., 5 oikein voitto-osuus 2,00 e.

Kommentoi