Huoli turvallisuudesta näkyy kuusikymppisessä Laihian reserviläisten yhdistyksessä – piikki jäsenmäärässä ja kysyntää selviytymiskursseille

Laihian reserviläisten 60-vuotisjuhlan lippupartioon osallistuivat lippupartion johtaja
Antti Holappa (vas.), yhdistyksen sihteeri Tomi Honka, yhdistyksen  puheenjohtaja Petri Åkerman ja
varapuheenjohtaja Tommi Heikkilä.
Laihian reserviläisten 60-vuotisjuhlan lippupartioon osallistuivat lippupartion johtaja Antti Holappa (vas.), yhdistyksen sihteeri Tomi Honka, yhdistyksen puheenjohtaja Petri Åkerman ja varapuheenjohtaja Tommi Heikkilä.
Kuva: Laihian reserviläiset
  • Johanna Jurkka
Jaa artikkeli

Kiinnostus vapaaehtoista maanpuolustusta ja reserviläisyyttä kohtaan on Ukrainan sodan aikana lisääntynyt selvästi koko maassa. Tämä näkyy myös 60-vuotisjuhlaansa sunnuntaina viettäneessä Laihian reserviläisten yhdistyksessä. 140-jäsenisen yhdistyksen pöydällä odottaa kymmenen...

Haluatko lukea artikkelin?

I-P Digi -tilauksella pääset lukemaan tämän ja paljon muita kiinnostavia artikkeleita.

Tilaa Ilkka-Pohjalaisen uutiskirje

Saat tuoreimmat uutiset ja puheenaiheet suoraan sähköpostiisi

Tilaa uutiskirje