Pien­pa­ni­mo­lii­ton uutta pu­heen­joh­ta­jaa Jyri Oja­luo­maa huo­les­tut­taa kus­tan­nus­ten nousu – "Jo­kai­nen tehty oluterä on edel­lis­tä kal­liim­pi"

Seinäjoki
Jyri Ojaluomalla on 24 vuoden kokemus panimoalalta, ja hän on istunut myös Pienpanimoliiton hallituksessa. Nyt hän nousi puheenjohtajaksi.
Jyri Ojaluomalla on 24 vuoden kokemus panimoalalta, ja hän on istunut myös Pienpanimoliiton hallituksessa. Nyt hän nousi puheenjohtajaksi.
Kuva: Jaakko Elenius

Suomalaisten pienpanimoiden yhteenliittymän, Pienpanimoliitto ry:n, uudeksi puheenjohtajaksi on valittu seinäjokelainen Jyri Ojaluoma.

Syystarjous, Sinulle!

Ilkka-Pohjalainen Digin ensimmäiset _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus sovelluksessa ja verkkosivuilla Näköislehdet ja arkisto Podcastit, galleriat ja live-lähetykset Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit, koulutukset ja tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä