Seamkista ja Vamiasta valmistuneet

Arkistokuva
Arkistokuva
  • Ilkka-Pohjalainen

Yksiköittäin ja tutkinto-ohjelmittain järjestetyllä listalla ovat kaikki nimensä julkaisemiseen luvan antaneet. Valmistuneista kerrotaan sukunimi, etunimi sekä kotipaikka. SeAMKista loka–joulukuussa 2021 valmistuneet:

SeAMK Liiketoiminta ja kulttuuri

Bachelor of Business Administration, International Business

De Gomes Francisca

Koskinen Frida, Seinäjoki

Berta Sancho Sanz

Pham Thanh Thuy

Kulttuurituottaja (AMK)

Hellgren Sofia, Helsinki

Ivars Annika, Seinäjoki

Koivukangas Jani, Seinäjoki

Norrbacka Santeri, Seinäjoki

Puolakangas Topi, Seinäjoki

Pursiainen Sami-Pekka, Seinäjoki

Sipola Jouni, Seinäjoki

Westerholm Niko-Petteri, Seinäjoki

Ylikulju Heikki, Raahe

Tradenomi (AMK), Kirjasto- ja tietopalveluala

Ojala Sari, Kauhajoki

Rintala Ella, Teuva

Ruuskanen Ella, Seinäjoki

Mainos (sisältö jatkuu alla)

Mainos päättyy

Mainos (sisältö jatkuu alla)

Mainos päättyy

Tradenomi (AMK), Liiketalous

Ala-Kasari Mikko, Seinäjoki

Haapala Jimi, Kurikka

Hautala Benjami, Seinäjoki

Hautanen Casper, Helsinki

Heimonen Jonna, Lapua

Honkaniemi Valtteri, Seinäjoki

Isomäki Jesse, Seinäjoki

Jussila Anton, Kurikka

Jussila Tuomo, Seinäjoki

Jutila Anniina, Kauhava

Jyrkiäinen Miika, Nokia

Järvinen Olli, Tampere

Karvonen Julia, Seinäjoki

Kautonen Noora, Ähtäri

Kereselidze Ilya, Seinäjoki

Kerola Pinja, Seinäjoki

Keski-Heikkilä Krista, Alajärvi

Kivinen Santeri, Seinäjoki

Kivioja Topi, Seinäjoki

Klemettilä Juuso, Tampere

Kuismin Henna, Alavus

Lammintaus Anniina, Lempäälä

Mansikkamäki Riku, Seinäjoki

Marjomäki Mikael, Seinäjoki

Myllykoski Kati, Alavus

Mäenpää Eeva-Kaarina, Seinäjoki

Mäki Sanni, Seinäjoki

Männistö Tuomas, Lapua

Oksanen Tiina, Keuruu

Peuraharju Emmi, Seinäjoki

Risikko Jarno, Tampere

Saarela Maria-Josefia, Seinäjoki

Sahakoski Sanna, Isojoki

Sammi Mikael, Parkano

Sauna-aho Carita, Tampere

Siltamäki Susanna, Seinäjoki

Svärd Vilma, Haapavesi

Vakkuri Nea, Jyväskylä

Vettenranta Iida, Seinäjoki

Tradenomi (AMK), Pk-yrittäjyys

Hannela Niina, Ilmajoki

Hietamäki Niina-Maria, Oulu

Huhta Laura, Kauhava

Korpela Tanja, Kurikka

Mänty Atte

Salmenautio Heidi, Kauhava

Salmi Tomi, Hyvinkää

Kulttuurituottaja (ylempi AMK)

Saarimäki Tuija, Seinäjoki

Master of Business Administration, International Business Management

Tetorkin Oleg, Mustasaari

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketoimintaosaaminen

Harjanne Marja, Tampere

Lahti Pasi, Hyvinkää

Latvala Kirsi, Seinäjoki

Åkerman Kerim, Seinäjoki

Mainos (sisältö jatkuu alla)

Mainos päättyy

Mainos (sisältö jatkuu alla)

Mainos päättyy

SeAMK Ruoka

Agrologi (AMK)

Niemi Nea, Ilmajoki

Sorvali Marjastiina, Soini

Insinööri (AMK), Bio- ja elintarviketekniikka

Mäkipelkola Merja, Lapua

Yli-Muilu Saana, Lapua

Restonomi (AMK), Ravitsemispalvelut

Jekunen Veera, Lapua

Jouppila Anne-Mari, Ilmajoki

Kannosto Elli-Noora, Ilmajoki

Keinonen Anniina, Seinäjoki

Latosaari Eveliina, Sastamala

Mattila Iiris, Seinäjoki

Niemi Taavi, Pori

Orava Terhi, Kokkola

Pelkkala Jaana-Marika, Seinäjoki

Peltokangas Marjukka, Seinäjoki

Salonen Elina, Alavus

Sivula Meri, Seinäjoki

Terho Rasmus, Sastamala

Tuominen Niko, Raasepori

Virta Nina, Ilmajoki

Vuorela Janina, Seinäjoki

Agrologi (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Jaatinen Henriikka, Alajärvi

Kivijärvi Erno, Perho

Pietilä Mirva, Evijärvi

Restonomi (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Asikainen Tarmo, Vantaa

Nevala Mira, Seinäjoki

Mainos (sisältö jatkuu alla)

Mainos päättyy

Mainos (sisältö jatkuu alla)

Mainos päättyy

SeAMK Sosiaali- ja terveysala

Bachelor of Health Care, Nursing

Adelere Aramide, Vaasa

Ashu Rita, Seinäjoki

Bhandari Prabin, Seinäjoki

Gokova Chidochashe

Gyasi Evans

Ikenye Ibiye, Seinäjoki

Jepchumba Edith

Kuula Johanna, Seinäjoki

McDonald James, Kurikka

Ogbonnikan Olayinka, Seinäjoki

Onu Kenneth

Pölkki Katri, Seinäjoki

Sardar Nadia, Vaasa

Simkhada Phuyal Sangita, Seinäjoki

Tchuandjio Motsou Diane, Seinäjoki

Tran Phan Tuong Vy

Fysioterapeutti (AMK)

Autio Janne, Seinäjoki

Halme Laura, Espoo

Havimäki Emilia, Kurikka

Havulinna Alex, Tampere

Kivipelto Jussi, Seinäjoki

Korhonen Lasse, Kurikka

Kumpula Suvi, Vaasa

Kunnari Teresa, Seinäjoki

Käkelä Siru, Seinäjoki

Laitinen Pinja, Seinäjoki

Lapinkorpi Ella, Seinäjoki

Malmimaa Henni, Seinäjoki

Malmivaara Niina, Seinäjoki

Ollonqvist Miia, Kauhajoki

Pakkanen Eveliina, Ylöjärvi

Pirnes Katja, Raahe

Rajala Vilma, Seinäjoki

Rannus Juulia, Turku

Salovaara Anniina, Seinäjoki

Selin Benjamin, Seinäjoki

Sillanpää Mikael, Joensuu

Sirviö Mikko, Oulu

Tevasaari Veera, Turku

Torppa Jenni, Seinäjoki

Töyräskoski Nea, Kokkola

Valkeila Reko, Tampere

Välisaari Valtteri, Seinäjoki

Åström Petteri, Seinäjoki

Geronomi (AMK)

Heikkilä Taija, Seinäjoki

Huhtala Arja, Seinäjoki

Kahila Tarja, Ilmajoki

Kankaanpää Anu, Seinäjoki

Nurminen Arja-Liisa, Karstula

Pääkkönen Jenni, Seinäjoki

Sairaanhoitaja (AMK)

Aho-Mantila Jenna, Seinäjoki

Ala-Hukkala Maiju, Seinäjoki

Hannukainen Julia, Seinäjoki

Heikkilä Krista, Kauhava

Heinonen Oona, Hämeenlinna

Heinämäki Juulia, Seinäjoki

Hietanen Susanna, Seinäjoki

Huhtanen Iida, Seinäjoki

Illikainen Juho, Seinäjoki

Juvonen Niina, Seinäjoki

Keisala Marjoriina, Lapua

Keskimäki Jenna, Seinäjoki

Koivisto Julia, Evijärvi

Kokko Tiia, Seinäjoki

Koskiniemi Rosa, Helsinki

Kotkaniemi Emilia, Seinäjoki

Kunttu Julia, Turku

Kytölehto Reija, Petäjävesi

Kytömäki Mira, Ilmajoki

Lahti Sonja, Seinäjoki

Lammi Jenna, Lapua

Luuri Laura, Ilmajoki

Muilu Maiju, Lapua

Mäkinen Julianna, Ruovesi

Nikko Susanne, Seinäjoki

Näyrä Henna, Kauhava

Panula Maiju, Lapua

Parkkonen Jonne, Lapua

Porre Emilia, Seinäjoki

Pölkki Johanna, Seinäjoki

Rajala Anniina, Seinäjoki

Raunio Miika, Seinäjoki

Rintamäki Petra, Seinäjoki

Saarela Helmi, Seinäjoki

Santi Noora, Seinäjoki

Sihto Teppo, Seinäjoki

Soivio Celestina, Seinäjoki

Suolahti Sonja, Kauhava

Taipale Sini, Kauhava

Vahala Sara, Seinäjoki

Viinikka Matias, Kauhava

Vuorenmaa Julia, Helsinki

Vuori Ella, Seinäjoki

Mainos

Mainos päättyy

Mainos

Mainos päättyy

Sosionomi (AMK)

Ahlholm Julia, Sienäjoki

Etula Rebecca, Seinäjoki

Hautamäki Linda, Seinäjoki

Hiltunen Pihla, Seinäjoki

Holkko Nina, Seinäjoki

Huuhtanen Petteri, Seinäjoki

Hörkkö Eerika, Seinäjoki

Isojoki Hilkka, Vimpeli

Jokela Terhi, Seinäjoki

Kangas Hanna, Seinäjoki

Karhu Eveliina, Seinäjoki

Katajamäki Sami, Seinäjoki

Koutonen Julia, Seinäjoki

Kurtti Jere, Seinäjoki

Latva Riina, Ilmajoki

Lehtinen Roosa, Kurikka

Lehtovaara Meri, Seinäjoki

Lindberg Hanna, Lapua

Luoma Theresa, Seinäjoki

Lähteenmäki Karoliina, Seinäjoki

Mahlamäki Laura, Seinäjoki

Mustajärvi Juulia, Seinäjoki

Mäkelä Emmi, Tampere

Männistö Niina, Seinäjoki

Mäntynen Kaisa, Kalajoki

Nahkala Henna, Lappajärvi

Närhi Janni, Jyväskylä

Ojala Artturi, Jyväskylä

Ojala Tiina, Soini

Patoranta Jenna, Seinäjoki

Pulli Pauliina, Seinäjoki

Puska Essi, Seinäjoki

Raikula Maija, Seinäjoki

Rinta-Erkkilä Viivi, Kurikka

Ruohomäki Miisa, Seinäjoki

Salmela Jenna, Oulu

Takala Joonas, Seinäjoki

Tapio Jenni, Seinäjoki

Vuolli Jenna, Rovaniemi

Västi Peppiina, Seinäjoki

Ylinen Tiia, Seinäjoki

Terveydenhoitaja (AMK)

Aikala-Valli Jenni, Kurikka

Finnilä Emilia, Seinäjoki

Haapasaari Mira, Kurikka

Kaaranka Hanna, Kuortane

Kauppi Karina, Seinäjoki

Kojonen Milla, Lapua

Koski Jenna, Seinäjoki

Koski-Säntti Kaisa, Seinäjoki

Lahtinen Liisa-Mari, Seinäjoki

Leskinen Anne, Teuva

Paalijärvi Mari, Seinäjoki

Paananen Reetta, Seinäjoki

Pajuranta Henrietta, Ilmajoki

Peltonen Heidi, Seinäjoki

Pohjo Mari, Seinäjoki

Pynttäri Marjo, Seinäjoki

Rantakömi Sani, Vaasa

Saarimaa Vilhelmiina, Seinäjoki

Seppälä Satu, Seinäjoki

Sjöblom Noora, Seinäjoki

Toukola Sinna, Seinäjoki

Tuppi Noora, Seinäjoki

Turja Roosa, Lapua

Vakkuri Elina, Helsinki

Sosiaali- ja terveysala (ylempi AMK), Kehittäminen ja johtaminen

Ekola Julia, Kauhava

SeAMK Tekniikka

Insinööri (AMK), Automaatiotekniikka

Antila Tomi, Kauhajoki

Länsisaari Tomi, Seinäjoki

Jylkkä Johannes, Tampere

Insinööri (AMK), Konetekniikka

Ketola Tomi, Seinäjoki

Leppälä Jesse, Kokkola

Lindholm Niko, Seinäjoki

Mäki Juhani, Ilmajoki

Koivisto Ari, Soini

Insinööri (AMK), Rakennustekniikka

Kovanen Jiri, Seinäjoki

Petäjämäki Lasse, Seinäjoki

Pohjonen Sanna, Kivijärvi

Insinööri (AMK), Tietotekniikka

Puska Teemu, Seinäjoki

Rakennusmestari (AMK), Rakennustekniikka

Alasaari Marko, Seinäjoki

Hämylä Markus, Hämeenkyrö

Mäkinen Sami, Seinäjoki

Niemelä Markus, Seinäjoki

Rantanen Hannu, Jyväskylä

Tumpula Pasi, Seinäjoki

Insinööri (ylempi AMK), Automaatiotekniikka

Kapela Janne, Seinäjoki

Koskinen Veli, Seinäjoki

Insinööri (ylempi AMK), Rakentaminen

Lammintakanen Mika, Seinäjoki

Mäkilaakso Mikko, Seinäjoki

Insinööri (ylempi AMK), Teknologiaosaamisen johtaminen

Alanko Riitta-Liisa, Seinäjoki

Hemminki Jari, Seinäjoki

Latvala Marko, Alavus

Luoma Lauri, Seinäjoki

Vehniä Jari, Seinäjoki

Yli-Kiikka Maarit, Vaasa

Vamiasta valmistuneet joulukuussa 2021

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

Hägen Melissa, Vaasa

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja ja parturi

Ala-Piirto Anu, Vaasa

Jaakkola Monya, Kauhava

Piilola Laura, Seinäjoki

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Sjöblom Ann-Marie, Mustasaari

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi ja kosmetiikkaneuvoja

Badoi Helmi, Seinäjoki

Kaikkonen Maarit, Evijärvi

Hius- ja kauneudenhoitoalan erikoisammattitutkinto, kampaajamestari

Kananoja Iina, Kurikka

Varjonen Kristian, Vaasa

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto, kokki

Dang Thi Huong Lan, Vaasa

Jokinen Tiia, Vaasa

Mäkiluoma Tomi, Vaasa

Salovaara Miia, Isokyrö

Ruokapalvelujen ammattitutkinto, ravintolakokki

Al-Doori Bushra Saleh Mahdi, Vaasa

Ashkar Ahmad, Vaasa

Aziz Shuan, Vaasa

Bawi Yusra, Vaasa

Berdnikova Anastasia, Vöyri

Duric Nela, Vaasa

Ephrem Sosina, Vaasa

Ibrahim Niram, Vaasa

Luoma Marjo, Laihia

Nouroosi Ziya, Vaasa

Nguyen Thi Viet Nga, Kristiinankaupunki

Rivas de Linna Maria, Vaasa

Saarinen Samuel, Vaasa

Said Ghalam, Vaasa

Tariq Hadil Waleed, Vaasa

Tikkala Ville Mathias, Vaasa

Toivola Matias, Vaasa

Ruokapalvelujen ammattitutkinto, suurtalouskokki

Ahmadi Mariam, Vaasa

Harju Michaela, Vaasa

Mueen Alaa, Vaasa

Voronina Olga, Vaasa

Media-alan perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja

Nevala Jemina, Vaasa

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja

Keltikangas Anne, Vaasa

Masanen Matias, Vaasa

Öling Viivi, Vaasa

Grundexamen inom mediebranschen och visuell framställning, utövare av medietjänster

Blomqvist Ellen, Vörå

Isaksson Julia, Pargas

Varala Julia, Vasa

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja

Abdullahi Cali Basro, Vaasa

Agil Jaber, Vaasa

Ahmed Hassan Hassan, Vaasa

Ali Ahmed Madiina, Vaasa

Dahir Mohamed Ali, Vaasa

Doan Thi My, Vaasa

Gulati Gurmeet, Vaasa

Haxhiu Nazife, Vaasa

Isaq Isman, Vaasa

Li Juanyun, Vaasa

Nuur Warsame Abdi, Vaasa

Sánta Beáta Annamária, Vaasa

Soós Ivett, Vaasa

Tessema Tsigemariam Yheyis, Vaasa

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja sekä laitoshuoltaja

Kangas Marja-Riitta, Vaasa

Yrkesexamen inom rengöring- och fastighetsservicebranschen, lokalvårdare

Nylund Alma, Närpes

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi

Ahonen Jussi, Vaasa

Fazli Fallah, Vaasa

Hudd Casimir, Vaasa

Hudd Christoffer, Vaasa

Karvonen Ada, Mustasaari

Seres Arna, Vaasa

Tuomikoski Jere, Vaasa

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Kähkönen Jani, Vaasa

Yrittäjän ammattitutkinto, yritystoiminnan kehittämisen osaamisala

Haq Raisa, Vaasa

Yrittäjän ammattitutkinto, yritystoiminnan käynnistämisen osaamisala

Nåhls Iris, Vaasa

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Friis Sari, Vaasa

Syrjälä Lasse, Isokyrö

Luoma Juha-Matti, Kaskinen

Peltokangas Johanna, Vaasa

Liiketoiminnan ammattitutkinto

Henttinen Julietta, Vaasa

Kanstren Heidi, Laihia

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto, johtamisen ja yritysjohtamisen osaamisala

Salomäki Jari, Kauhava

Taideteollisuusalan perustutkinto, tuotteen valmistuksen osaamisala, artesaani

Rauha-Hyyppä Heli, Vaasa

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja

Salo Peetu, Vaasa

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto

Fors Maria, Laihia

Tammenvuo Petteri, Vaasa

Terho Tommy, Vaasa

Virkunen Mia, Vaasa

Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen, närvårdare, kompetensområdet för pedagogisk verksamhet och vård av barn och unga

Kodial Rebecka, Vasa

Södergran Alva, Korsholm

Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen, närvårdare, kompetensområdet för vård och rehabilitering av äldre

Hellström Emilia, Korsholm

Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen, närvårdare, kompetensområdet för arbete med personer med funktionsnedsättning

Silén Haiju, Vasa

Vårdbiträde

Björses Leif, Vasa

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Ismail Sufi Abdisalan, Vaasa

Jaama Aadam Abdiqani, Vaasa

Tahvanainen Atte, Vaasa

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, tekninen kiinteistönhoitaja

Harri Pihlaja, Laihia

Kahlos Timo, Vaasa

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja

Kortesniemi Eetu, Vaasa

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Froberg Tanja, Kristiinankaupunki

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja

Bacaj Floriand, Vaasa

Hongisto Irja, Laihia

Juss Minna, Vaasa

Kananoja Roope, Vaasa

Khalifa Rufail, Vaasa

Kohtamäki Juuso, Vaasa

Liesjärvi Sami, Vaasa

Mannfolk Jenny, Mustasaari

Marjamäki Minttu, Vaasa

Maunuksela Juha, Mustasaari

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja

Sulkakoski Miika, Vaasa

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Björk Nicklas, Vaasa

Hamidi Ahmad Rashid, Vöyri

Hannuksela Piia, Vaasa

Hentunen Miko, Vaasa

Kangasmäki Aki, Laihia

Kannelmaa Miro, Laihia

Khavari Mahdi, Vaasa

Kuusisto Jami-Petteri, Vaasa

Mäntymäki Tuukka, Teuva

Myllymäki Lauri, Vaasa

Nikko Kari, Laihia

Norrena Rasmus, Vaasa

Pesonen Joni, Vaasa

Sjöström Rasmus, Laihia

Timonen Joni, Vaasa

Talotekniikan perustutkinto, ilmanvaihtoasentaja

Keskinen Arttu, Mustasaari

Salama, Aleksi, Mustasaari

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Sirkiä Nico, Vaasa

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Koivisto Aleksi, Vaasa

Nieminen Tomi, Vaasa

Vocational Qualification in Mechanical Engineering and Production Technology, mechanical fitter

Alsamah Hassan Ali, Maalahti

Pham Dang Khoa, Vaasa

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Katajamäki Oskari, Vaasa

Koivisto Tino, Vaasa

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja

Aydin Yasar, Vaasa

Yli-Pirilä Harri, Mustasaari

Turvallisuusalan ammattitutkinto

Alikoski Kimmo, Vaasa

Honkaniemi Antero, Kurikka

Koskela Jasu, Vaasa

Latva Esa, Vaasa

Rönn Eino, Vaasa

Sinikallio-Palomaa Mira, Vaasa

Viklund-Hytönen Susanna, Vaasa

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala

Hakala Matilda Laihia

Hautamäki Janette, Vaasa

Järvinen Jenna Laihia

Kabingwa Gilbert, Vantaa

Kallio Laura Vaasa

Kamila Nella Vaasa

Koivuranta Susanne Vaasa

Nyrhinen Lotta Vaasa

Penjala Noona Vaasa

Puska Annukka, Laihia

Raagmaa Angelika, Vöyri

Sallinen Joonas Vaasa

Sorvari Emma Vaasa

Syri Anni-Juulia Vaasa

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala

Al-Doori Wisam Vaasa

Anttila Lotta Vaasa

Aura Erin Vaasa

Cederlöf Kaisa, Vaasa

Hietanen Emilia, Laihia

Hyny Aleksi Vaasa

Kant Julia Vaasa

Leng Bing, Vaasa

Matikainen Elli Vaasa

Mielty Milja Vaasa

Pasanen Julia, Isokyrö

Peltonen Mirka Vaasa

Suomalainen Marjo Vaasa

Syrjälä Sanni, Vaasa

Söderman Tarja, Vaasa

Termä Janette Vaasa

Tuomivirta Kiia Vaasa

Vakkila Niina Laihia

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, suunhoidon osaamisala

Al-aqbi Rusul Vaasa

Peltoniemi Emma Kokkola

Rahimi Sakina Vaasa

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, vammaistyön osaamisala

Kivineva Noora Kurikka

Koivisto Emmi Vaasa

Sosiaali-ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, ikääntyvien hoidon ja kuntoutuksen osaamisala

Heikkilä Katja Vaasa

Mohammd Rahman Rasul Vaasa

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala

Berezan Anna Vaasa

Kaleva Timo Vaasa

Niemi Arttu Vaasa

Palssi Sonja Laihia

Pohja Saana Kurikka

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, vanhustyön osaamisala

Mukamugema Mukobwajana Vaasa

Suunhoidon osaamisalaopinnot

Ahlskog Päivi, Vaasa

Antila Riina, Seinäjoki

Erkkilä Mira, Seinäjoki

Vähäjylkkä Aurora, Kokkola

Vammaistyön osaamisalaopinnot

Mänty Henna Vaasa

Lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisalaopinnot

Etelä-Aho Jenni Isokyrö

Mattila Jesse Vaasa

Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisalaopinnot

Vinkka Taira-Juulia Vaasa

Edit 21.12.2021 klo 12.20 listaa korjattu.

Kommentoi

Kommentoidaksesi sinun tulee olla kirjautuneena Facebookiin

    Jaa artikkeli