Sei­nä­jo­ke­lai­set saavat päät­tää, miten käyttää 200 000 euroa lasten ja nuorten hy­vin­voin­tiin – Ideoita kertyi pit­käl­ti toista sataa

Seinäjoki
Asukasbudjetin rahoilla on toteutettu aiemmin muun muassa Fiilispuiston 18 000 euroa maksanut koripallokenttä, jonka pelipallot voi lainata liikennepuiston yhteydessä olevasta pelivälinelainaamosta. Osallistuvan budjetin ydin on, että kaupunkilaiset saavat itse päättää, mihin ja miten raha käytetään. Arkistokuva.
Asukasbudjetin rahoilla on toteutettu aiemmin muun muassa Fiilispuiston 18 000 euroa maksanut koripallokenttä, jonka pelipallot voi lainata liikennepuiston yhteydessä olevasta pelivälinelainaamosta. Osallistuvan budjetin ydin on, että kaupunkilaiset saavat itse päättää, mihin ja miten raha käytetään.

Syystarjous, Sinulle!

Ilkka-Pohjalainen Digin ensimmäiset _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus sovelluksessa ja verkkosivuilla Näköislehdet ja arkisto Podcastit, galleriat ja live-lähetykset Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit, koulutukset ja tilaajaedut
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä