Ukrainalaisten toimintakeskus avasi ovensa Seinäjoella – "Emme voi hakea pakolaisia ja sitten jättää heitä oman onnensa nojaan"

Toimintakeskuksen avajaisissa riitti väkeä tuvan täydeltä. Kriisinhallitsijat ry:n ylläpitämän ukrainalaisten toimintakeskuksen johtaja Timo Forss ja yhdistyksen puheenjohtaja Virpi Perälä olivat avajaispäivään tyytyväisiä.
Toimintakeskuksen avajaisissa riitti väkeä tuvan täydeltä. Kriisinhallitsijat ry:n ylläpitämän ukrainalaisten toimintakeskuksen johtaja Timo Forss ja yhdistyksen puheenjohtaja Virpi Perälä olivat avajaispäivään tyytyväisiä.
Kuva: Jaakko Elenius
Jaa artikkeli

Ukrainalaisten toimintakeskuksessa vietettiin avajaisia tiistai-iltana. Seinäjoen Teollisuustiellä sijaitsevissa tiloissa riitti vilskettä, kun Ukrainasta sotaa pakoon lähteneet tapasivat toisiaan ja suomalaisia.

Kriisinhallitsijat ry:n ja sen alaisen Operaato Ukrainan ...

Haluatko lukea artikkelin?

I-P Digi -tilauksella pääset lukemaan tämän ja paljon muita kiinnostavia artikkeleita.

Tilaa Ilkka-Pohjalaisen uutiskirje

Saat tuoreimmat uutiset ja puheenaiheet suoraan sähköpostiisi

Tilaa uutiskirje