Seagulls teki pitkät jatkosopimukset voitokkaan valmentajakaksikkonsa kanssa

HELSINKI

Helsinki Seagullsia valmentavat Jussi Laakso ja Vesa Vertio jatkavat seuran palveluksessa tämän kauden jälkeenkin. Laakson sopimus kattaa seuraavat kolme kautta. Vertion sopimus on kaksivuotinen ja sisältää option kolmannesta kaudesta.

Seagulls jatkoi myös osteopaatti Aleksi Hakannon sopimusta. Hän on työskennellyt seuran palveluksessa vuodesta 2015.

–  Ensinnäkin olen kiitollinen luottamuksesta, jota omistajaportaan ja toimitusjohtajan puolelta meihin kohdistuu. Toiseksi on aivan mahtavaa jatkaa yhteistyötä Vesan ja Aleksin kanssa ja jatkaa seuran, joukkueen ja itsensä kehittämistä kohti edelleen suurempia juttuja, Laakso kommentoi tiedotteessa.

Laakson ja Vertion komennossa Seagulls on pelannut kahden kauden aikana 46 liigaottelua ja voittanut 40. Helsinkiläisjoukkue on sarjan kärjessä, kun runkosarjasta on pelattu noin kolmannes.

Kommentoi
Luetuimmat urheilu-uutiset
  • Päivä
  • Viikko
  • Kuukausi
Työpaikat Etelä-Pohjanmaa
Työpaikat Pohjanmaa