Tilaajille

Vaasan Re­wel­lin R-kios­kil­la laput luu­kul­la hen­ki­lös­tö­pu­lan takia – Tästä syystä työn­te­ki­jöi­tä on vaikea löytää

Vaasa
Vaasan Rewellin R-Kioski jouduttiin sulkemaan ainakin toistaiseksi sairastapauksen ja työvoimapulan vuoksi.
Vaasan Rewellin R-Kioski jouduttiin sulkemaan ainakin toistaiseksi sairastapauksen ja työvoimapulan vuoksi.
Kuva: Jarno Pellinen

Vaasan Kauppakeskus Rewellin R-Kioskilla on laput luukulla. Kioskille etsitään sekä uutta yrittäjää että työntekijöitä. Kioskin kohtalo selviää vapun jälkeen.

– Jouduimme sairastapauksen vuoksi nopealla aikataululla sulkemaan Rewellin R-Kioskin. Harkitsemme parhaillaan, kuinka jatkossa tulemme toimimaan, aluepäällikkö Antti Toroska kertoo.

Hyvää äitienpäivää!

Lue I-P Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Kaikki sisällöt verkossa ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Kuvagalleriat ja videot Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Ilkka-Pohjalaisen pelit

Pelaa Ilkka-Pohjalaisen digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä